O kapele

Kapela Zlesapočujem, ktorej názov sa dá interpretovať rôznymi spôsobmi (napr. počujem zle seba samého alebo počujem z lesa niečo, český voľný preklad – “z hory se špatně poslouchá”) vznikla niekedy v strede roku 2006. Ako reakcia na veľmí riedke žilinské poprockové podhubie. Traduje sa nepodložená historka o vzniku kapely, ktorá hovorí: Jožko Cigáň prišiel na hudobniny za Braňom a vraví: “Branko je nám toto treba?”

Asi takto vzniklo toto pôvodne gitarové duo. Nie každému však lahodia ostré prevýškované zvuky akustických gitár a tak padlo rozhodnutie prijať do kapely aj basovú sekciu, ktorá by vládla najnižsím frekvenciám frekvenčného rozsahu ľudského ucha.

Paľo Verčík – rôznymi kapelami a rôznymi ľuďmi zocelený basgitarista sadol na túto funkciu ako uliaty, a sedí dodnes. Po draftovaní Paľa to bol už len krôčik ku kapele s kompletným obsadením. Tento krok spravili chalani spolu s Rolom Uškovitšom, ktorý v kapele búchal o dušu na bicie až do konca roku 2006. Vtedy sa do kapely za nie celkom zrejmých okolností nanominoval Šimon, ako bubeník na plný úväzok. Šimon nás opustil v r.2011. Žezlo bubeníka prevzal na 1rok Matúš Piatrov a po ňomv r.2012 nastúpil tanečník-breaker Ladislav Zvarík.

V priebehu rokov 2009-2013 sa ku kapele pripojil aj druhý gitarista Jožko Chromek, ktorý svojimi Marshalmi pridával našej hudbe rockovejší ráz. A v roku 2014 sa do kapely prikmotril Tomáš Sandánus na gitare.

 

2007- Nohami na zemi

2010- Tažká Farba

2015- Vždy s inou tvárou

Aktualná zostava:

Jožko Imrišek “Cigáň” – Spev,

Branislav Balačin “Bajčo” – Gitara,

Pali Verčík “Terčík” – Basová gitara,

Ladislav Zvarík “Enzo” – Biciem,

Tomáš Sandánus – Gitara